Як очистити ноутбук від сміття і пилу

Зізнайтеся собі чесно, як часто ви їсте або п'єте не відриваючись від ноутбука? Як часто вам доводиться брати його в дорогу й використовувати в умовах, далеких від ідеальних? При цьому пил і сміття — не тільки питання естетики, але і зниження продуктивності вашого пристрою.
Якщо ви відчуваєте, що ваш лептоп став шуміти й перегріватися навіть на тих завданнях, які раніше йому легко давалися, а деякі клавіші натискаються через раз або не натискаються зовсім — пора задуматися про чищення свого ноутбуку, адже ці (поки ще) маленькі проблеми можуть перерости у щось істотне, що може потребувати більш серйозного ремонту.


Як часто чистити ноутбук?

Звичайно, у кожного користувача графік може бути своїм, але головне, щоб прибирання було регулярним. Намагайтеся протирати монітор і корпус раз в один-два тижні, а внутрішні компоненти, якщо є така можливість — раз в квартал або хоча б півроку. Не їжте і не пийте за ноутбуком, але якщо це вже сталося — відразу змахніть крихти.
Якщо берете пристрій в громадські місця — приділіть додаткову увагу захисту від бактерій. Це було актуально завжди і стало ще більш важливим у світі після пандемії.


Що використовувати для чищення

Прибирання - справа хороша, але якщо підійти до питання неправильно, можна нашкодити своєму пристрою. Щоб цього не сталося, для чищення бажано використовувати засоби, призначені очищення техніки. Також не забувайте, що при всіх маніпуляціях ваша техніка повинна бути знеструмлена, не розбирайте ноутбук, якщо не впевнені в тому, як він розбирається і не знімайте деталі, якщо не впевнені, що зможете поставити їх назад. Якщо якісь дії викликають сумніви, зверніться до інструкції від вашого виробника.
Якщо ваш пристрій передбачає зняття клавіш — сфотографуйте їх розташування, перш ніж знімати, інакше пошук правильного положення для кнопок може сильно затягнутися.

Чистячі серветки

Простий і зручний варіант, якщо ноут потребує швидкого очищення, наприклад, в дорозі.
Просто враховуйте, що це повинні бути не ті серветки, яким ви протираєте руки, а спеціально розроблені для техніки. Вони не залишають плям, не надають негативного впливу на пофарбовані поверхні і не залишають ворсу.

Купити на AliExpress

Спрей для дисплея

Категорично не рекомендуємо бризкати аби чим на екран лептопа: неправильний засіб може пошкодити поверхню дисплею.
Відповідні за своїми характеристиками варіанти наносимо на серветку з мікрофібри, а вже нею протираємо монітор. В іншому випадку частина хімікату може потрапити всередину ноутбука і пошкодити його компоненти.
Не використовуйте для очищення спиртовмісні препарати і перекис водню.

Купити на AliExpress

Стиснуте повітря

Повітря, що виходить з балона під тиском, дозволить "продути" вентиляційні отвори і клавіатурний блок. Якщо ноутбук розбірний, повітря в балонах можна використовувати і для очищення внутрішніх компонентів, наприклад, вентиляторів.
Вентилятор при цьому потрібно притримувати, не дозволяючи йому обертатися під час процедури.
Якщо берете повітря в балонах, вибирайте саме те, що призначене для очищення техніки, інакше в них можуть опинитися домішки, шкідливі для вашого пристрою. Не ігноруйте тонку трубку, що входить в комплект, вона допоможе більш точно направити струмінь повітря. Використовуйте повітря короткими серійними імпульсами.
Якщо захочете повторити ефект від стисненого повітря за допомогою фена для волосся — не забудьте відключити нагрів, а якщо використовуєте пилосос — переконайтеся, що у нього є зворотний режим.
Немає бажання експериментувати на дорогій техніці? Зверніть увагу на готові варіанти з AliExpress.

Купити на AliExpress
Купити на AliExpress

Очищуючий гель

Досить популярний і простий варіант для очищення клавіатури. Гель легко проникає в невеликі отвори і збирає на себе весь пил, що там знаходиться, після чого легко витягується. При цьому ні ваші руки, ні клавіатура липкими не залишаться. Гель підходить для багаторазового використання.

Купити на AliExpress

Набори для очищення ноутбука

Звикли брати все і відразу? Для таких користувачів передбачені готові набори для очищення техніки.
Наприклад, мініатюрний варіант зі щіткою і замшею для протирання дисплея, або набір з мікрофібри, щітки і рідини для очищення дисплея.

На цьому закінчимо. Розкажіть в коментарях, як часто ви чистите свою техніку і які методи для цього використовуєте. Не забувайте, що у нас є канал в Telegram, де ми публікуємо не тільки новини та корисні поради, але і популярні ігри на Android.

Коментарі

Щоб залишати коментарі,

будь ласка авторизуйтесь.

Функціонал в розробці!

Функціонал в розробці!

Поки ці кнопки запрацюють, пройдуть роки, може навіть століття, але не впадайте у відчай, чекайте та тобі воздасться! Хочеш прискорити процес розробки? Роби репости сторінок сайту в соцмережі та розповідай про нас друзям!
Реєстрація пройшла успішно